azyl.damian@gmail.com

azyl.biegacza

Azyl-Biegacza.pl

Miejsce dla Ciebie

Projektant z Wilmington Tracy McCullen zamierza przebiec 100 mil(około 160 km) w 100 godzin od czwartku 17.12 do niedzieli 20.12. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego(o ile tak można powiedzieć, o takim dystansie :P), patrząc na to, że imprez biegowych na tym dystansie jest coraz więcej. Jednak jeden szczegół jest godny uwagi. Ten Amerykanin postanowił pokonać ten, jakby nie patrzeć, robiący wrażenie dystans - tyłem. W ten sposób poprzez zainteresowanie wielu mediów swoją osobą, chciałby uzbierać 100 tysięcy dolarów na rzecz Community Boys & Girls Club w Wilmington.

 

Żeby być bardziej precyzyjnym chciałby wybudować „Tor optymizmu i pole marzeń” dla tamtejszej społeczności. McCullen zainspirował się do stworzenia takiej przestrzeni, kiedy poproszono go o zaprojektowanie placu zabaw dla mieszkańców Northside. Chciał zrobić jednak coś więcej, coś co zainspiruje ludzi do aktywnego i zdrowego stylu życia.

 

Pieniądze zebrane z tego wydarzenia nazwanego „100Ultra4kids”, zostaną przeznaczone na sfinansowanie 400-metrowego toru z wewnętrznym boiskiem, interaktywnej wystawy sprzyjającej pogoni za marzeniami oraz amfiteatru.

 

McCullen ma nadzieję, że to wydarzenie zainspiruje szczególnie młodzież do bycia pewnym siebie, osiągania zakładanych celów i wykorzystywanie całego posiadanego potencjału.  

„W wieku 61 lat jestem w stanie przebiec 100 mil biegnąc tyłem i ludzie się pytają, czy faktycznie jestem w stanie to zrobić. Najśmieszniejsze jest to, że w swojej głowie już tego dokonałem, więc teraz wystarczy to wszystkim udowodnić” – mówi McCullen.

 

Jeśli mu się powiedzie to będzie pierwszym biegaczem w Stanach Zjednoczonych, który tego dokonał, a pierwszym na świecie.

 

Relację z wydarzeni można śledzić w mediach społecznościowych, a wpłacać darowiznę można w oparciu o stronę internetową https://www.100ultra4kids.com/.

 

Trzeba przyznać, że wyzwanie robi wrażenie. Życzę mu powodzenia J

 

160 km Tyłem?

18 grudnia 2020
bieg tyłem dla dzieci