azyl.damian@gmail.com

azyl.biegacza

Azyl-Biegacza.pl

Miejsce dla Ciebie

Bardzo dziwna historia miała miejsce w Belgii 14 listopada w małym mieście Lokeren. Policja aresztowała ultra biegacza za zabicie psa podczas treningu. Wspomniany sportowiec popełnił ów czyn przed oczami właścicielki Jack Russel teriera o imieniu Dribbel poprzez dźgnięcie go ostrym narzędziem. Podczas zatrzymania przyznał się przed policją do zarzucanego mu czynu i został aresztowany. Jednak po nocy spędzonej w areszcie został zwolniony warunkowo.

 

Właścicielka Dribbela, pani Julie De Corte zeznała w mediach, że właśnie kończyli spacer i postanowiła spuścić go ze smyczy. Prawie nie było ruchu, ale nagle pojawił się biegacz, do którego podszedł pies, żeby go obwąchać. Tłumaczyła, że Dribbel nie skrzywdził by nawet muchy i z pewnością nie miał złych zamiarów, co do osoby biegnącej. Poza tym ważył niecałe 10 kg, więc nie spowodował by żadnych obrażeń. Niespodziewanie biegacz miał ostry przedmiot w swojej ręce i użył go do zabicia zwierzęcia.

 

Policja poszukiwała zabójcy od soboty 14 listopada do piątku 20 listopada. Z przesłuchań okolicznych biegaczy nie byli w stanie znaleźć żadnych świadków, ale gdy pozyskali zdjęcie podejrzanego, okazało się, że jest znaną postacią dla lokalnej społeczności. Biegacz znany był głównie ze swoich startów w biegach ultra i należał do lokalnego klubu biegaczy.

 

Najciekawsze jest to, że aby pozbyć się wszelkich dowodów usunął nawet dane z feralnego biegu na Stravie. Mimo wszystko i tak przyznał się do wszystkiego. Nie podano więcej szczegółów śledztwa. Wiadomo na pewno, że osoba odpowiedzialna za zamordowania psa aktualnie znajduje się w domu i czeka na rozwój sytuacji.

 

Biegając sam miałem mnóstwo sytuacji z psami tych przyjemnych i tych mniej przyjemnych, ale nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby zachować się w brutalny sposób. Ciekawe jakie wy mieliście przygody z czworonogami podczas waszych biegowych przygód. Mam nadzieję, że nie tak drastyczne.

Biegacz zabija psa

26 listopada 2020
Podbieg na zawodach