azyl.damian@gmail.com

azyl.biegacza

Azyl-Biegacza.pl

Miejsce dla Ciebie

Główny Szlak Warmiński(Olsztyn-parking nad Łyną 50 km)

 

W niedzielę 09 maja 2021 roku podjąłem się próby pobicia rekordu na trasie Głównego Szlaku Warmińskiego na dystansie 50 km w kategorii Unsupported(najprościej mówiąc: bez jakiegokolwiek wsparcia innych osób). Dotychczasowy rekord w tej kategorii ustanowiony był w grudniu zeszłego roku przez Tomasza Szalachnowskiego i Mariusza Bartkowskiego i wynosił 4:04:12. Należy również podkreślić, że Mariusz Bartkowski jest aktualnym rekordzistą trasy w kategorii Supported z czasem 3:45:53.

 

Postanowiłem biec w trybie Unsupported i raczej chciałem zrobić to testowo poniżej 4 godzin, a przy okazji chciałem tym samym ustanowić lepszy czas niż dotychczasowi biegacze. Ostatecznie się udało pobiec z czasem 3:58:01 i tym samym udało się dostać na stronę:

 

https://fastestknowntime.com/route/glowny-szlak-warminski-olsztyn-parking-nad-lyna-poland

 

Pomysłodawcą Głównego Szlaku Warmińskiego jest Grzegorz Baran, który podzielił całość 237 km na trzy kategorię: bieg na 50 km, na 100 km i całość 237 km. W rozmowie z nim po biegu zrozumiałem, że oczywiście mój wynik będzie widniał jako najlepszy w kategorii Unsupported, ale na stronie: https://www.facebook.com/GlownySzlakWarminski/, która jest oficjalną, polską stroną szlaku liczy się tylko najlepszy czas. Szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej to pewnie od razu spróbowałbym w kategorii ze wsparciem, ale co się odwlecze to nie uciecze. Nie ukrywam, że mam w planach wystartować ze wsparciem nie tylko na 50 km, ale również na 100 km. Z każdym kolejnym treningiem i startem mój apetyt będzie rósł i pewnie skończę również na próbie na 237 km :P

 

Sam bieg był dla mnie szansą nie tylko na pobicie rekordu, ale był to również świetny trening, z którego mogłem wyciągnąć mnóstwo wniosków, dzięki którym każde kolejne FKT będzie dużo łatwiejsze. Tym krótkim wpisem chciałbym Was poinformować o tym niemałym sukcesie i z pewnością w kolejnym wpisie podzielę się z Wami moimi wrażeniami z całej trasy.

 

FKT GSzW 50 km - Udało się

10 maja 2021