azyl.damian@gmail.com

azyl.biegacza

Azyl-Biegacza.pl

Miejsce dla Ciebie

We wtorek 24 listopada 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła nowe wytyczne dotyczące aktywności fizycznej, biorąc pod uwagę ograniczenie ruchu podczas pandemii. Zgodnie z aktualnymi informacjami aż jeden na pięciu nastolatków i jeden na czterech dorosłych nie spędza na aktywności fizycznej wystarczającej ilości czasu. Zgodnie z nowymi wytycznymi dorośli powinni poświęcać na aktywność fizyczną minimum 300 minut w tygodniu, a dzieci i młodzież 60 minut dziennie. Zgodnie z badaniami niewystarczająca aktywność fizyczna powoduje problemy zdrowotne, które w ciągu roku pochłaniają miliardy dolarów na opiekę zdrowotną.

 

Podczas pandemii szczególnie pod tym kątem straciła młodzież i dorośli poniżej 40 roku życia. Restrykcje związane z zamykaniem szkół, ośrodków sportowych itp. Miały ogromny wpływ na ograniczenie aktywności. Nie mają z tym większych problemów oczywiście osoby, które regularnie trenowały. Niestety traci reszta, która potrzebuje dodatkowych bodźców do ruchu.

 

300 minut aktywności w tygodni oznacza 43 minuty biegu dziennie. Oczywiście nie musi to być bieg. Można skorzystać z innych form aktywności, w tym również chodzi tu o spacer. Wydaje mi się, że nie jest to wygórowana opcja i każdy jest w stanie wygospodarować tyle czasu.

 

Co najważniejsze, pandemia nie ogranicza nikogo z nas w najprostszej formie aktywności, czyli w bieganiu. My biegacze możemy cieszyć się naszym nieskomplikowanym sportem.

Nowe wytyczne WHO

29 listopada 2020
Podbieg na zawodach